NOWOŚĆ: TC-TEK: nagrzewnice wolnostojące bez kondensacji

TC-TEK

Nagrzewnice powietrza serii TC-TEK dostępne w wersji pionowej, przeznaczone są do montażu wewnętrznego, są idealnym rozwiązaniem do ogrzewania i kontrolowanej wentylacji średnich/dużych pomieszczeń, takich jak warsztaty, laboratoria, hangary przemysłowe, magazyny, sale gimnastyczne, hale wystawiennicze, teatry, miejsca kultu itp.
• Seria 8 nowych modeli zgodnych z ErP o mocach od 62 kW do 446 kW i wydajności powietrza od 4 800 do 33 000 m3/h.
• Wysoka efektywność energetyczna i komfort dzięki dwustopniowej pracy palnika i specjalnej konstrukcji wymiennika ciepła.
• Wysoka sprawność do ~94%.
• Praca w trybie bez kondensacji.
• Trójciągowy wymiennik ciepła o dużej skuteczności.
• Możliwość stosowania dwustopniowych palników nadmuchowych na gaz lub olej opałowy.
• Odpowiednie dla nadmuchu bezpośredniego lub kanałowej dystrybucji powietrza.
• Dostępne w wersjach do niskich temperatur (do -40°C).

Nagrzewnice serii TC-TEK s ą niezwykle proste, niezawodne i skuteczne: zimne powietrze zasysane przez wentylator jest przekazywane w kierunku wymiennika ciepła, ogrzewane przez spalanie, które odbywa się w wymienniku; podczas przechodzenia powietrze podnosi temperaturę, a następnie jest rozprowadzane w pomieszczeniu, które
ma być ogrzewane. Nagrzewnice pozwalają również na wentylację w sezonie letnim.
Urządzenia współpracują z palnikami o dwóch stopniach mocy cieplnej i wentylatorami o stałym wydatku powietrza. Dzięki temu możliwe jest szybkie i skuteczne podgrzewanie pomieszczenia podczas pracy z maksymalną mocą cieplną, a kiedy temperatura w pomieszczeniu osiągnie zadaną wartość, praca z obniżoną mocą pozwala na utrzymanie komfortu cieplnego i nawiew powietrza o optymalnej temperaturze.
Poza utrzymaniem właściwego komfortu urządzenie pozwala również na uzyskanie dużych oszczędności w eksploatacji.

Specjalna konstrukcja wymiennika ciepła zapewnia uzyskanie wysokiej sprawności, powyżej 94% bez kondensacji spalin. Dzięki temu, a także dzięki dostępności w szerokim zakresie mocy od 62 do 446 kW, nagrzewnice mogą być łatwo i szybko zainstalowane jako skuteczne ogrzewanie małych, średnich i dużych hal.
Dla dystrybucji za pomocą systemów kanałowych, poza podstawową wersją z ciśnieniem statycznym 220 Pa, dostępne są także wersje wysokociśnieniowe do 450 i 800 Pa. Wersja standardowa jest przeznaczona do obróbki czerpanego powietrza w minimalnej temperaturze do -15°C. Na życzenie dostępne są odpowiednie wersje do pracy z powietrzem
czerpanym do -25°C i -40°C.