18 edycja targów FORUM WENTYLACJA 2020 – już za nami!

W dniach 03-04 marca odbyły się targi Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2020, na których po raz kolejny był obecny K-Bausysteme. Dla firmy były to udane targi nie tylko z uwagi na spotkania z klientami, możliwość wymiany doświadczeń i zaprezentowania produktów. W ciągu dwóch  dni K-Bausysteme zaprezentował produkty marki Tecnoclima przeznaczone do integracji z centralami grzewczo – wentylacyjnymi i jednostkami typu Rooftop.

Wielu zainteresowanych skupiła strefa z kondensacyjnymi modułami gazowymi SMX i SR-CMX, gdzie można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami proponowanymi przez producenta Tecnoclima. Prezentowane moduły/wymienniki gazowe odpowiadają za uzdatnianie i podgrzewanie powietrza niezbędne podczas procesów grzewczo – wentylacyjnych. Pierwszy z nich SMX cechuje się głęboką modulacją palnika, elastycznością parametrów pracy oraz dowolną pozycją montażu w sekcji grzewczej centrali lub kanale. Konfiguracja urządzenia z jednostką sterującą centralną jest łatwa i prosta szybka. Drugim prezentowanym urządzaniem był zewnętrzny moduł gazowy SR-CMX, to rozwiązanie znacznie wyróżnia się od poprzednika budową pozwalającą na montaż urządzenia poza sekcją centrali lub Rooftopa na kanale nawiewnym. Moduł SR-CMX został wyposażony w izolowaną obudowę, oraz dodatkowe zabezpieczenia gwarantującą bezawaryjną  pracę do minus 15 st. C (opcja -25 st. C lub -40 st. C). Urządzanie posiada zadaszenie zapewniające ochronę przed warunkami zewnętrznymi oraz niezależny komin odpowiedzialny za odprowadzenie spalin. Elastyczność pracy zapewnia kondensacyjny palnik gazowy z głęboką modulacją.

To rozwiązanie, które znacznie wyróżnia się od swoich konkurentów na rynku, pozwala na ograniczenie gabarytów centrali o sekcję grzewczą. Dowolną pozycję montażu na kanale nawiewnym i szybką integrację z systemem sterowania centrali grzewczo wentylacyjnej lub Rooftopa