Nowość – Pompy ciepła KITA AIR powietrze/powietrze bez układu wodnego do obiektów kubaturowych

Nowość w naszej ofercie to innowacyjne pompy ciepła powietrze/powietrze włoskiej firmy Templari. Linia produktów składa się z trzech modeli KITA AIR, KITA AIR COLD i KITA AIR PLUS. Te nowoczesne urządzenia dedykowane są do ogrzewania i chłodzenia dużych obiektów kubaturowych takich jak hale produkcyjne, sportowe, widowiskowe, targowe, magazyny i inne tego typu budowle. Pompy ciepła Templari Kita Air to rozwiązanie ogrzewania i równocześnie klimatyzacji przy zachowaniu maksymalnych współczynników wydajności cieplnej oraz chłodniczej, co przekłada się na oszczędność kosztów użytkowania i bardzo niski wpływ na środowisko. Pompy te zdolne są do pracy przy ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych, wszędzie tam, gdzie temperatura znacznie spada w okresie zimowym i niewiele urządzeń tego typu jest w stanie kontynuować pracę. Można je stosować jako główne źródło ogrzewania przy temperaturze zewnętrznej nawet do -300C.

Pompa ciepła KITA AIR typu powietrze/powietrze składa się z jednostki zewnętrznej o maksymalnej mocy grzewczej do 50 kW oraz jednostki wewnętrznej o bardzo cichej charakterystyce pracy do 30 dB(A). Jednostka zewnętrzna  połączona jest za pomocą przewodu z czynnikiem R32 z jednostką wewnętrzną, funkcjonującą jako nadmuchowa nagrzewnica/chłodnica powietrza, która pozwala na przekazanie całej wytworzonej energii do pomieszczenia. Jednostki wewnętrzne mogą być wyposażone w kanał pozwalający na czerpanie i nadmuch powietrza z zewnątrz, umożliwiając jego stałą wymianę przy zachowaniu komfortowych warunków cieplnych i odpowiedniego mikroklimatu. Opcjonalnie dostępne są także modele z dodatkowymi grzałkami 9 lub 13,5 kW. Inwerterowa regulacja pracy sprężarki pozwala na  bezstopniową regulację mocy w zakresie od 15% do 100% dzięki czemu pompa ciepła dostosowuje swoje parametry pracy dokładnie do aktualnego zapotrzebowania na energię i zapewnia stabilną temperaturę w pomieszczeniu. KITA AIR pozwalają na wyeliminowanie obiegu hydraulicznego, a instalacja pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną jest prosta, natychmiastowa i ekonomiczna. Dzięki wymianie ciepła bez udziału wody, urządzenia te eliminują szczególnie odczuwalny problem ryzyka zamarzania instalacji w najzimniejszych okresach roku, typowy dla urządzeń powietrze/woda.  Sterowanie urządzeniami KITA AIR realizowane jest za pomocą panelu operatorskiego z 7-calowym ekranem dotykowym oraz zainstalowanym autorskim oprogramowaniem, które pozwala kontrolować wszystkie ustawienia pompy ciepła. Sterowanie może być również podłączone do internetu w celu zdalnego zarządzania termoregulacją budynku.

Inne zalety:

  1. Jedno urządzenie zapewniające ogrzewanie i chłodzenie.
  2. Możliwość zasilania z odnawialnego źródła energii – instalacji fotowoltaicznej.
  3. Eliminacja paliw kopalnych węgiel/gaz/olej napędowy.
  4. Wysoka klasa energetyczna A+++
  5. Zaawansowane oprogramowanie dążące do spłaszczenia krzywej mocy, dzięki czemu KITA AIR osiąga prawie stałą moc w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych.
  6. Regulowany nadmuch powietrza eliminuje dyskomfort zbyt mocnego nawiewu.
  7. Bardzo cicha praca jednostki wewnętrznej na poziomie 30 dB(A) w odległości 3 m oraz jednostki zewnętrznej na poziomie 38 DB(A) w odległości 5 m.
  8. Samoregulacja,  skrócenie czasu i minimalizacja ilości cykli odszraniania przekłada się na większą wydajność urządzenia. Pompy ciepła  KITA AIR firmy Templari odszraniają się raz na 5-6 godzin.
  9. Najwyższa jakość pomp KITA AIR została potwierdzona Znakiem Jakości EHPA nadanym w akredytowanym instytucie w Szwajcarii, zgodnie z ISO 17025:2018-03. Znak Jakości EHPA oparty jest na zharmonizowanych normach europejskich, a pompy ciepła KITA AIR spełniają wysokie wymagania dotyczące wydajności i emisji hałasu, zgodnie z normami EN14825 i EN12102.