Nowość – Pasy promieniujące GIRAD HYBRID

GIRAD HYBRID to najkorzystniejsza konfiguracja na rynku do ogrzewania i chłodzenia dużych pomieszczeń. GIRAD BRID łączy ogrzewanie promiennikowe z kondensacyjnymi pasami promieniującymi GIRAD i pompą ciepła zasilaną ze źródła odnawialnego. Mocną stroną pasów promieniujących GIRAD HYBRID jest możliwość zastosowania w razie potrzeby dwóch najbardziej wydajnych systemów: system ogrzewania promiennikowego uruchamia się, gdy temperatura na zewnątrz w zimie jest bardzo niska, natomiast pompa ciepła działa, gdy temperatura na zewnątrz jest łagodna i wysoka. Koszt GIRAD HYBRID jest tańszy w porównaniu z innymi typami przemysłowych systemów HVAC, takimi jak Rooftop i systemy VRF/VRF. Koszty eksploatacji systemu GIRAD HYBRID są również znacznie niższe niż tradycyjnego systemu ogrzewania powietrzem, optymalizując zużycie energii. Na system GIRAD HYBRID składają się: Cyfrowy inteligentny system sterowania: kondensacyjne pasy promieniujące GIRAD, które współdziałają z pompą ciepła, aby zapewnić najlepszą wydajność energetyczną i najniższe zużycie energii. Klimakonwektory wysokoindukcyjne: w okresie przejściowym i zimą wprowadzają gorące powietrze pozyskiwane przez kondensację spalin i pompę ciepła; latem dopływ świeżego i osuszonego powietrza jest możliwy dzięki trybowi chłodzenia pompą ciepła. Zestaw Fraccaro hydronic łączy technologię, design i innowacyjność, aby zoptymalizować przestrzeń i zwiększyć wydajność pasów promieniujących i pompy ciepła. Dzięki modulującemu kondensacyjnemu generatorowi ciepła zimą dopływ ciepła obiegu promiennikowego jest dostosowywany do rzeczywistych potrzeb ogrzewanego pomieszczenia. Moc ogrzewania i chłodzenia obliczana jest na podstawie temperatury zewnętrznej i wewnętrznych potrzeb pomieszczenia, co pozwala na optymalizację zużycia energii i redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Panele promieniujące GIRAD przeznaczone są do zastosowania w obiektach wielkokubaturowych. Dostępne w zakresie mocy od 35 do 300 kW oraz przedziale temperatur pasów promieniujących od 200 do 250°C. Są to idealne rozwiązania grzewcze dla obiektów, w których niezbędne jest zachowanie odpowiedniego komfortu cieplnego. Koncepcja systemu jest prosta: system ogrzewania promiennikowego GIRAD składa się z niezależnego generatora cieplnego opalanego gazem lub olejem opałowym oraz pasów promieniujących umieszczonych wewnątrz budynku, których średnia temperatura wynosi ok. 200°C.

 

Zalety:

 1. Palniki wyprowadzone na zewnątrz budynku. Opcja ściana lub dach,
 2. Łatwiejszy i tańszy serwis GIRAD. Mniej urządzeń. Brak kolizji z maszynami (stanowiskami pracy) umieszczonymi pod promiennikami PANRAD,
 3. Brak kosztownej instalacji detekcji gazu oraz jej serwisowania w kolejnych latach,
 4. Pasy promieniejące GIRAD posiadają palnik modulowany pozwalający zmniejszyć zużycie gazu,
 5. Równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni ogrzewanego pomieszczenia,
 6. Izolowany ekran ograniczający do minimum promieniowanie cieplne powyżej promiennika.

Inne opcje:

 • GIRAD Condensing odzyskujący ciepło ze spalin do 10% mocy palnika. Ciepła woda może być wykorzystana jako źródło zasilania nagrzewnicy powietrza lub innych odbiorników
 • GIRAD Hybrid to najkorzystniejsza konfiguracja na rynku do ogrzewania i chłodzenia dużych pomieszczeń. GIRAD Hybrid łączy ogrzewanie promiennikowe z GIRAD Condensing i pompą ciepła zasilaną ze źródła odnawialnego.

Zastosowanie:

 • hale przemysłowe
 • zakłady produkcyjne
 • hangary
 • obiekty wielkokubaturowe, w których nie ma możliwości wprowadzenia gazu do obiektu
 • nowe obiekty dobrze izolowane o małym zapotrzebowaniu mocy W/m2